en

z Jukasu

German Shepherd & Malinois

!English website in reconstruction!
! Vítejte na stránkách naší chovatelské stanice ! 

Naše chovatelská stanice byla založena na podzim roku 2006. 

Zakladatelkou CHS byla vlkošedá fena Brita Suché Lazce, na které jsme odchovali 4 vrhy (O Schreidon, A,B,C z Jukasu). Brita měla zkoušky IPO1, ZVV1, H1 a sloužila u Městské Policie v Ostravě! 

Pokračovatelkou chovu byla dcera Brity z vrhu A - Aischa z Jukasu (*2007-2018). Aischa měla složenou zkoušku BH, IPO3 a SchH1, získala 1.třídu chovnosti a zúčastnila se několika závodů. Byla matkou vrhu D, E, F, G, CH, a I a odchovala 43 štěňat. Byla to velice kvalitní fena jak v exteriéru, tak v povaze. Její potomci jako Elyscha, Enjoy, Gucci, Chester a Chaccy byli dále využívání v chovu. 

Další pokračovatelky našeho chovu byly dcery Aischy - Elyscha a Enjoy z Jukasu, jejichž otcem je německý plemeník Zico von der Adelegg. Obě mají zkoušku BH, IPO3 a byly chovné v 1. třídě chovnosti. Elyscha (*2011-2022) je matkou vrhu J, L, O, S, W a X a má odchovaných 36 štěňat. Povedený byl obzvlášť vrh L, kde vynikají všichni tři psi - Lanzo, Logan i Lexus. Enjoy (*2011) je matkou vrhu K, N a Q

Z dalšího vrhu Aischy jsme si nechali fenku Gucci z Jukasu po Pikovi del Lupo Nero. Gucci (*2013-2021) měla taktéž složenou zkoušku IPO3 a byla chovná. Byla matkou vrhu M, P, R, U a Y a má odchovaných 34 štěňat. Dala nám spoustu skvělých zvířat, z nichž několik pokračuje dále v chovu (Mystery, téměř celý vrh R, Ursa, Ultimo, Yennie). 

Pokračovatelkou naší linie je dcera Elyschy a Henrika v. Wolfsheim Lara z Jukasu (*2016), ta má složenou rovněž zkoušku IGP3 a je chovná. Odchovala vrhy - T, V, C2 a CH2. I její potomci se dále využívají v chovu (Taffy, Torry, Tessy), ale také pro policejní práci jak v ČR, tak v USA (Voldemort, Vincent, Vampir). 

Z velice kvalitního vrhu R po Gucci a Henrikovi v. Wolfsheim působí v našem chovu hned 3 sestry - Railey, Ria a Rixi z Jukasu (*2018). Fenky mají vyhodnocené RTG DKK i DLK, mají složenou zkoušku ZVV1 a jsou chovné. Rixi v naší CHS odchovala dva vrhy A2 a E2 a nyní působí v chovatelské stanici v USA. Ria odchovala vrhy Z, D2 a H2. Railey má složenou zkoušku IGP2 a odchovala vrh I2

Další mladou nástupkyní je fenka z vrhu T po Laře Taffy z Jukasu (*2018). Taffy má DKK i DLK 0/0, složenou zkoušku IGP3 a je chovná. V roce 2021 odchovala svůj první vrh F2

Z krytí Gucci psem Gero z Berounské bašty máme celočernou fenku Ursu z Jukasu (*2019). I ona má vyhodnocené RTG DKK i DLK 0/0 jak v Česku, tak v Německu, má složenou zkoušku IGP2 a je chovná. V roce 2021 odchovala svůj první vrh G2 a nyní ji připravujeme dále ke zkouškám a snad i závodům. 

Nejmladší členkou naší CHS je dcera známého závodního psa - Hadese v. Eisernen Kreuz - Yennie z Jukasu. Yennie má vyhodnocené RTG v Německu - HD normal, ED normal, LÜW 0, absolvovala výstavu a má složenou zkoušku BH. Připravujeme ji dále ke zkouškám a do chovu. 

V roce 2017 jsme odchovali také první vrh belgického ovčáka malinois po našem psovi Exi z Hückelovy vily a feně Airin Sharmat. Z tohoto vrhu závodí v Německu ve stopařině pes Aldo Raine z Jukasu. Další krytí naší Airin už nebyla úspěšná a tak si na další vrh maliňáků budeme muset ještě počkat. V roce 2021 jsme si přivezli z Německa fenku working-dog Oriel, která snad bude pokračovatelkou chovu.

V roce 2017 jsme začali u našich psů dělat testy na degenerativní myelopatii. Naše chovné feny mají DM N/N (zdravý jedinec) - Elyscha, Gucci, Lara, Railey, Rixi, Taffy a Ursa. Yennie je zdravá, ale je přenašeč DM N/DM.

Doufáme, že Vás naše stránky a chov alespoň trochu zaujali, a že se k nám budete v dalších chvílích vracet !!

Kontaktujte nás

Denisa Řehořová

Hlučínská 212/101, 747 21 Kravaře

+420 725 890 659

kurkovadenisa@seznam.cz

https://www.facebook.com/groups/616577238981781/